
Gjør noe mer ut av kvelden! Opplev den originale ølsmakingen og dra videre til dekket bord på Den Glade Gris. Vi har gjort bordreservasjonen klar for deg.
- Pris: 1.450,- ex. drikkepakke på den Glade Gris.
- Varighet: Ølsmaking 90 min + 3-retters middag på Den Glade Gris.
- Aldersgrense: 18 år
- Kurssted: Ølakademiet. Middag på Den Glade Gris.
Ølsmaking og middag – alt i en pakke
Hos Ølakademiet møtes sanser og kunnskap. Her lærer du å smake og beskrive ølet med både øyne, nese og munn. Du får gode historier og lærer hvor smakene i en øl kommer fra.
Smakingen er lærerik og underholdende, og man blir møtt av en ølsommelier som er både morsom, kunnskapsrik og engasjert.
I etterkant av ølsmakingen står et bord klart til deg/dere på Den Glade Gris, der øl og mat går hånd i hånd.
Opplevelsen passer for gode venner eller par, som er glad i god mat og drikke.
Velkommen til en hyggelig kveld!
3 retters middag på Den Glade Gris
I etterkant an smakingen inntas en 3-retters middag på Den Glade Gris i St. Olavs gate 33 på Holbergs Plass. Det er en omtrent 20 minutters hyggelig gåtur fra Grünerløkka. For den bedagelige anlagte går trikk 11 fra dør til dør.
Om Den Glade Gris
Den Glade Gris er en gastropub med personlig atmosfære. Her legges til rette for en uformell kveld med råvarer og norsk mat og øl i fokus, presentert på en ærlig og rustikk måte.
Den Glade Gris spesialiserer seg på retter laget av svin, og husets spesialitet er langrillet svineknoke! Maten tilberedes etter slowcooking-metoden, og kokkene bruker flere dager på å marinere og langtidssteke maten. Dette betyr smak mye og kjøtt som er utrolig mørt.
Den Glade Gris er en favoritt blant Tripadvisor sine brukere.
Velkommen til en annerledes matopplevelse midt i Oslo!
Vis kart
Allergier må meldes i fra på forhånd, da menyen er fastsatt. Disse meldes til post@ol-akademiet.no senest en uke i forkant av arrangementet. Drikken til maten på Den Glade Gris kommer i tillegg og betales direkte på restauranten.
NB! Påmelding til ølsmaking og 3-retters middag er bindende. Det er ingen angrefrist på dette kurset, heller ikke ved sykdom. Ved påmelding godtar du våre betingelser.
Neste tilgjengelige dato
Gavekort ølsmaking og 3 retters middag

Denne spennende opplevelsen finnes også som gavekort, en ypperlig gave til den som har alt. En hyggelig opplevelse støver ikke ned i en skuff, den er kortreist og du støtter opp om lokale aktører.